Weź udział w warsztatach
Projektowanie rozwiązań metodą design thinking
Zapraszamy na warsztaty
Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem swojego pomysłu w konkursie „Inicjator PoMocy” zapraszamy do udziału w naszych warsztatach! To unikalna szansa na poznanie podejścia design thinking wykorzystywanego w tworzeniu rozwiązań problemów społecznych.
O warsztatach
Podczas warsztatów przybliżymy metodę design thinking przydatną w projektowaniu innowacji społecznych i zainspirujemy do tworzenia skutecznych rozwiązań dla osób pokrzywdzonych przez nazizm
Podpowiemy:
- jak analizować potrzeby różnych adresatów usług społecznych,
- jak opisać potrzeby konkretnej grupy odbiorców,
- na jakie kwestie zwracać uwagę przed rozpoczęciem prac nad konkretnym rozwiązaniem,
- jak wskazywać kluczowe cechy rozwiązań, które mają znaczenie dla ich odbiorców,
- jak analizować i wybierać najlepsze pomysły, z uwzględnieniem ich efektywności oraz trafności.
Podczas warsztatów nie będziemy dopracowywać pomysłów do konkursu „Inicjator PoMocy”, ale po ich zakończeniu będzie szansa o nich porozmawiać.
Warsztaty poprowadzimy zdalnie (przy użyciu platformy Zoom) w następujących terminach:
- 14 września, 16.00-21.00,
- 19 września, 10.00-15.00,
- 23 września, 10.00-15.00.
Każde ze spotkań potrwa 5 godzin (odejmując przerwy – 4 godziny). Będziemy pracować w kilkuosobowych grupach. Każda z grup zajmie się jedną personą, czyli opisem pojedynczej osoby reprezentującej jakiś szerszy typ odbiorców projektowanego rozwiązania. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli wybrać personę, na której będą pracować, jeszcze przed warsztatami.
Po zakończeniu warsztatów wystawimy imienne zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach projektowania innowacji społecznych metodą design thinking.
Zgłoszenia udział
Zgłoszenia przyjmujemy poprzez ten formularz, w którym można wskazać odpowiadający termin. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Z danej organizacji może zgłosić się tylko jedna osoba.
Prowadząca
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Sikorska, absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz projektowania usług w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej/School of Form. Ukończyła także historię i krytykę dizajnu na Uniwersytecie SWPS i Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 10 lat współprowadzi interdyscyplinarne studio projektowe cooperativa studio, gdzie zajmuje się tworzeniem usług oraz zarządzaniem procesami projektowymi. Współpracuje z podmiotami publicznymi – na szczeblu państwowym i samorządowym, organizacjami i innowatorami społecznymi. Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania usług (service design) oraz design thinking i facylituje warsztaty projektowe – ma za sobą już ponad 2000 godzin warsztatów i szkoleń. W pracy trenerskiej lubi nawiązywać bezpośredni kontakt z uczestnikami i wchodzić z nimi w dialog. Zależy jej na dobrej atmosferze, sprzyjającej kreatywnej pracy.
Polityka prywatności © 2020